KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14314074
nr 1431 4074
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Tusch, Signerad, daterad Vombs Ängar, 1977,23x31, yttermått inklusive ram: 44x57 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:09:33
14/11 17:43:03
700 kr
15/11 18:00:54
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz